UA Rus Eng
» Про бібліотеку
» Новини та події
  -  Новини & події
  -  Вакансії ДНТБ
  -  Новини науки і техніки
» Державні закупівлі
» Електронні ресурси
» Продукція та послуги
» Партнери
» Зворотний зв'язок
» Коворкінг
» Наукометричні БД
 Пошук у е-каталозі  
 Пошук по сайту
 Останні новини
 Наша адреса
  м.Київ,03680
  вул.Антоновича,180
  ст.м. "Либідська"

  Тел/факс: (044) 521-23-51
  Працюємо:
  Пн - Пт: 9.00 - 19.00
  Сб: 10.00 - 18.00

Події ДНТБ

Засідання Колегії МОН - проект Open Ukrainian Citation Index (OUCI)


8 червня 2018р. на засіданні Колегії МОН Генеральний директор директорату науки МОН України Дмитро Чеберкус представив проект Open Ukrainian Citation Index (OUCI). У своїй презентації він відзначив, що відмінності між природничими, соціальними та гуманітарними науками не дозволяють об'єктивно оцінювати наукову продуктивність, використовуючи лише бази Scopus та WoS.
Враховуючи це була запропонована спільна ініціатива директорату науки МОН України і Державної науково-технічної бібліотеки України щодо розробки нової спеціалізованої пошукової системи та інструменту для відслідковування цитувань OUCI на основі Initiative for Open Citations - співпраці між науковими видавництвами, дослідниками та іншими зацікавленими сторонами задля сприяння необмеженій доступності наукових даних про цитування.
Проект OUCI покликаний спростити пошук наукової літератури, покращити презентацію вітчизняних журналів у світовому академічному просторі, надати дані щодо продуктивності та впливовості вітчизняних вчених та наукових видань, зокрема у галузях соціальних та гуманітарних наук.
Відповідно до Наказу Міністерства освіти та науки України від 15.01.2018 №32 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України" від видань, які відповідають вимогам категорія "Б", вимагається присвоєння кожному опублікованому матеріалу ідентифікатора DOI. Агентство Crossref, що реєструє DOI, також пропонує своїм клієнтам взяти участь безкоштовній програмі Cited-by, яка дозволяє підраховувати посилання між різними науковими документами з DOI, а також підтримати ініціативу Open Citations (I4OC), що має на меті зробити дані про цитування структурованими, відокремленими та відкритими для всіх.
Метадані українських наукових видань, які підтримають Initiative for Open Citations та візьмуть участь у програмі Cited-by, стануть вільно доступними, що створить передумови для впровадження інструменту OUCI, який дозволить проводити пошук у базі даних, встановлювати кількість документів, цитувань для авторів, установ, видань та розраховувати наукометричні показники.

Підтримкою роботи та адмініструванням OUCI буде займатись ДНТБ України.


» Назад «  1998 - 2018 © ДНТБ України. Всі права захищено.
Відтворення матеріалів сайту у будь-якій формі заборонене
без попереднього письмового дозволу ДНТБ України.
Українська бібліотечна асоціація bigmir)net TOP 100 Украинский портАл