UA Rus Eng
» Про бібліотеку
» Новини та події
  -  Новини & події
  -  Вакансії ДНТБ
  -  Новини науки і техніки
» Державні закупівлі
» Електронні ресурси
» Продукція та послуги
» Партнери
» Зворотний зв'язок
» Коворкінг
» Наукометричні БД
 Пошук у е-каталозі  
 Пошук по сайту
 Останні новини
 Наша адреса
  м.Київ,03680
  вул.Антоновича,180
  ст.м. "Либідська"

  Тел/факс: (044) 521-23-51
  Працюємо:
  Пн - Пт: 9.00 - 19.00
  Сб: 10.00 - 18.00

Події ДНТБ

Круглий стіл "Теоретичні та прикладні аспекти порівняльного аналізу діяльності дослідників, наукових установ і країн"


В рамках святкування Дня науки у 2018 році в Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл "Теоретичні та прикладні аспекти порівняльного аналізу діяльності дослідників, наукових установ і країн". Круглий стіл проводився з метою визначення експертного середовища та залучення експертів до обговорення проблем, що стосуються питань оцінки національної науки.
Відкрив круглий стіл Дмитро Чеберкус - генеральний директор директорату науки Міністерства освіти та науки України. Він наголосив що Україна рухається у напрямку забезпечення для науковців відкритого доступу до наукової інформації і оцінювання національної науки за міжнародними стандартами.
В форматі круглого столу взяли участь відомі експерти, а саме: Коен ван дер Кроут - регіональний директор Ельзевир, Доменік Антонович - доцент кафедри соціології, Університет Ніколауса Коперника, член Комітету з оцінки наукових підрозділів, радник Міністра науки і вищої освіти Польщі, Томаш Пшонка - директор Ельзевір по Східній Європі, Тетяна Борисова - заступник директора наукової бібліотеки Національного університету "Києво-Могилянська Академія", Сергій Назаровець - експерт ДНТБ України, Олексій Скалабан - експерт Некомерційного партнерства "Національний електронно-інформаційний консорціум" (НП НЕІКОН), які презентували доповіді щодо особливостей оцінки результатів наукової діяльності в зарубіжних країнах; зарубіжний досвід внесення змін до національних систем оцінок, аналіз наслідків; придатність метрик для оцінки українських дослідників; аналіз проблем, пов'язаних з інтеграцією українських дослідників в міжнародний науковий простір; сучасні інструменти і бази даних для оцінки розвитку національної науки; навички сучасного дослідника - актуалізація рекомендацій для наукових бібліотек, молодих вчених і керівників наукових колективів. Також експерти торкнулися теми "Журнали рідною мовою - неминуча маргіналізація або можливість еволюції?"
Після обговорення нагальних питань Алла Жарінова - директор Державної науково-технічної бібліотеки України представила переможців Конкурсу на кращу наукову роботу з теоретичних та прикладних аспектів порівняльного аналізу діяльності дослідників, наукових колективів та наукових установ України. Загалом до Конкурсної комісії було подано 18 робіт. Члени Конкурсної комісії оцінювали роботи у деперсоніфікованому вигляді за визначеними критеріями у Порядку проведення конкурсу.

За рішенням Конкурсної комісії:
1 місце присудили Ірині Балагурі, Дмитру Ланде та Тетяні Гармаш за роботу "Метод ранжування науковців на основі науко метричних баз даних" (Інститут проблем реєстрації інформації НАН України). Автори запропонували методику як розширити застосування індексу Хірша для оцінювання науковців, способом включення показників центральності для мережі співпраці.
2 місце - Юлії Главчевій з роботою "Дослідження методу порівняння академічних установ на основі визначення долі публікацій, що мають цитування вище середнього" (НТУ "ХПІ"). В роботі запропонований метод оцінювання та порівняння публікацій університетів, заснований на показниках середньої питомої цитованості для вишів різних видів - класичних, політехнічних, медичних тощо. (презентація.pdf)
3 місце - Ользі Ольшевській з роботою "Дослідження впливу співвідношення кількості науково-періодичних видань вузькопрофільних галузей знань у процесі оцінки діяльності науковців" (Одеська НА харчових технологій). Робота про співставлення частки національних публікацій і наукових видань в Scopus в різних сферах знань.
Переможці конкурсу були нагороджені дипломами та цінними подарунками від спонсору Елзевір. Також переможцям надано можливість безкоштовно депонувати свої роботи в ДНТБ України.

» Назад «  1998 - 2018 © ДНТБ України. Всі права захищено.
Відтворення матеріалів сайту у будь-якій формі заборонене
без попереднього письмового дозволу ДНТБ України.
Українська бібліотечна асоціація bigmir)net TOP 100 Украинский портАл