UA Rus Eng
» Про бібліотеку
» Новини та події
  -  Новини & події
  -  Вакансії ДНТБ
  -  Новини науки і техніки
» Державні закупівлі
» Електронні ресурси
» Продукція та послуги
» Партнери
» Зворотний зв'язок
» Коворкінг
» Наукометричні БД
 Пошук у е-каталозі  
 Пошук по сайту
 Останні новини
 Наша адреса
  м.Київ,03680
  вул.Антоновича,180
  ст.м. "Либідська"

  Тел/факс: (044) 521-23-51
  Працюємо:
  Пн - Пт: 9.00 - 19.00
  Сб: 10.00 - 18.00

Події ДНТБ

Семінар "Методи підвищення ефективності національної науки.
Розвиток наукових журналів. Відкритий доступ"


17 травня 2018 року в ДНТБ України відбувся семінар "Методи підвищення ефективності національної науки. Розвиток наукових журналів. Відкритий доступ". Доповідачами були Кузнєцов Олександр Юрійович, виконавчий директор Некомерційного партнерства "Національний електронно-інформаційний консорціум" (НП НЕІКОН) та Скалабан Олексій Віталійович, експерт НП НЕІКОН.
В своїй доповіді "Фактори впливу на показники результативності національної науки" Кузнєцов Олександр Юрійович наголосив, що діяльність в сфері науки та оприлюднення її результатів потребує об'єднаних зусиль, бо на одинці зробити щось неможливо. Стимулювати наукову діяльність - завдання для управлінців державою та наукових робітників. В країнах бувшого СРСР склалася практика коли наука фінансується за рахунок бюджетних коштів, але науковці самостійно обирають сферу своїх наукових досліджень. Проблемною ланкою для комерціалізації наукових досліджень в цій системі є посередницькі підприємства, які мають впроваджувати наукові дослідження в бізнес. У США наука фінансується за рахунок грантів, які виділяє бізнес і тому є контроль за звітами про наукові дослідження і за їх результатами бізнес приймає рішення про їх впровадження. Головним місцем де концентруються наукові дослідження є журнали, які відображають ситуацію в науці. Саме тому для обміну науковою інформацією в США був створений комерційний ресурс наукових журналів з різних галузей науки Web of science та в Європі (м. Стокгольм) - Scopus. Ці два продукти між собою змагаються і тому весь час прогресують, включаючи до своїх ресурсів нові послуги та розширюючи ресурсні бази. Проводяться численні рейтинги наукових журналів, оприлюднюється кількість статей, цитування тощо.

Для науковця має бути забезпечений доступ до наукової інформації, але і ресурси мають бути комерційно привабливими.

Скалабан Олексій Віталійович виступив з доповіддю "Створення агрегатора відкритих репозиторіїв: досвід НЕІКОН". Скалабан розповів про власний досвід організації репозитаріїю. Зараз в проекті НЕІКОН приймає участь 7 ВНЗ які передали свої наукові праці в репозитарій. Робота продовжується, напрацьовується методологічний матеріал. На сайті репозитарію можна переглянути мета данні з наукових праць ВНЗ, до повнотекстових матеріалів йде посилання на ресурси ВНЗ. Пошук проводиться по всіх матеріалах.

» Назад «  1998 - 2018 © ДНТБ України. Всі права захищено.
Відтворення матеріалів сайту у будь-якій формі заборонене
без попереднього письмового дозволу ДНТБ України.
Українська бібліотечна асоціація bigmir)net TOP 100 Украинский портАл