UA Rus Eng
» Про бібліотеку
» Новини та події
  -  Новини & події
  -  Вакансії ДНТБ
  -  Новини науки і техніки
» Державні закупівлі
» Електронні ресурси
» Продукція та послуги
» Партнери
» Зворотний зв'язок
» Коворкінг
» Наукометричні БД
 Пошук у е-каталозі  
 Пошук по сайту
 Останні новини
 Наша адреса
  м.Київ,03680
  вул.Антоновича,180
  ст.м. "Либідська"

  Тел/факс: (044) 521-23-51
  Працюємо:
  Пн - Пт: 9.00 - 19.00
  Сб: 10.00 - 18.00

КонкурсВ рамках відзначення Дня науки у 2018 році та відповідно до доручення Міністерства освіти і науки України Державна науково-технічна бібліотека України оголошує проведення конкурсу на кращу наукову роботу (далі Конкурсу) з теоретичних та прикладних аспектів порівняльного аналізу діяльності дослідників, наукових колективів та наукових установ України. Конкурс проводиться з метою визначення експертного середовища та залучення експертів до обговорення проблем, що стосуються питань оцінки національної науки. Сподіваємось, що проведення Конкурсу сприятиме стимулюванню аналітичного підходу до аналізу результатів використання наукометричних баз даних, отримання наукометричних оцінок або прогнозів наукових досліджень в наукових установах. Запрошуємо співробітників вищих навчальних закладів та наукових установ, представників наукової громадськості до участі у Конкурсі.

Впродовж останнього десятиріччя ми стали свідками численних змін в ландшафті міжнародної науки, серед яких зростання темпів активності публікацій, розширення мережі міжнародних контактів, перестановка рейтингів, встановлення нових правил, витіснення застарілих практик, і, звичайно, все більший вплив інтернет-технологій. Масштаб цих трансформацій ставить перед державоюта вченими найскладніші завдання, пов'язані з модернізацією практик, адаптацією до нових вимог, операціоналізацією нових понять, переглядом законодавчої бази.

Мета проведення даного конкурсу виходить за рамки звичного "змагання" між дослідницькими колективами. Ми очікуємо, що конкурсні роботи закладуть основу для діалогу між експертним середовищем і Міністерством освіти і науки України, який повинен надати відповідь на нагальне питання "які метрики повинні використовуватися для моніторингу української науки і підтримки прийняття державних рішень?". Ми могли б запросити західних експертів, оплатити їм консалтинг і скопіювати рецепти, але це не зовсім правильний шлях. Формули успіху, реалізовані в США, Німеччині чи Голландії, ніколи не були випробувані в умовах, хоч скільки-небудь наближених до тих, в яких знаходиться наша країна в 2018 році. Так навіщо нам у себе впроваджувати їх рецепти? У нашій країні є і великі уми, і власніталанти, і ми хочемо, щоб вони взяли участь в цьому конкурсі і допомогли виявити теоретичні та практико-орієнтовані обґрунтування на користь використання в Україні тих чи інших метрик і методик.

Міністерство освіти і науки України, в свою чергу, буде вивчати зроблені висновки і шукати можливість реалізації інновацій. При оцінці робіт для нас важливі три критерії:

а) запропоновані метрики або методики повинні супроводжуватися критичним аналізом:

- їх застосовності для української науки;
- досвіду їх використання в інших країнах;
- їх стійкість в умовах розвитку технологій;
- тих підводних каменів, які найбільш ймовірно виявляться після перших років застосування (напр. можливості імітації показників).

б) дані, які були використані для отримання результатів.

Обсяг доступних даних в світі постійно збільшується, з'являються нові технології - сорок років тому єдиною метрикою був імпакт-фактор, сьогодні десятки баз пропонують оцінити наукову цитованість, але крім них ще десятки джерел інформації, які можна використовувати для аналізу.

Ми готові надати кожному учаснику конкурсу персональний доступ до Scopus або WebofScience (на період конкурсу), але ми не обмежуємо їх цими двома ресурсами.

І, нарешті, останнє, але не за змістом.

в) вимога оригінальності і наукової цінності конкурсних робіт покликана залучити до участі в конкурсі дослідників, які цікавляться питаннями, які перебувають на фронтирінаукометриї - в галузі використання нових джерел даних і методів їх обробки або аналізу.

Ми закликаємо експертне співтовариство взяти участь в конкурсі і подальших ініціативах, в результаті співпраці будуть окреслені напрямки для максимально сталого розвитку української науки.


ПОРЯДОК проведення конкурсу

Наказ про проведення конкурсу

Секретар оргкомітету - Жеребчук Софія Валентинівна
тел: (044) 287-89-30; (096)728-88-68


» Назад «  1998 - 2018 © ДНТБ України. Всі права захищено.
Відтворення матеріалів сайту у будь-якій формі заборонене
без попереднього письмового дозволу ДНТБ України.
Українська бібліотечна асоціація bigmir)net TOP 100 Украинский портАл